Ze spółek

Stasiuk Tadeusz, Zielewski Paweł
05-04-2000, 00:00

ZE SPÓŁEK

DROSED. Francuska spółka LDC wezwała do sprzedaży 1 380 000 akcji Drosedu, które stanowią 75 proc. kapitału akcyjnego i tyle samo głosów na WZA. Jednostkowa cena za papier wynosi 60 zł. Zapisy przyjmowane będą od 11 do 19 kwietnia. Jak poinformował BIG BG, pośredniczacy w wezwaniu, francuski podmiot nie posiada obecnie żadnych akcji Drosedu i na razie nie zamierza wycofać spółki z obrotu publicznego.

Więcej o Drosedzie czytaj na stronie 19.

PKO BP. Sławomir Lachowski, członek zarządu PKO BP, nie został powołany do nowopowstałego zarządu banku PKO Bank Polski SA. Powód — niedociągnięcia w wypłatach rekompensat — poinformowało MSP.

Sławomir Lachowski ma teraz zająć się organizacją bankowości detalicznej w BRE Banku.

Według komunikatu MSP do zarządu nowego Banku PKO BP SA zostali powołani:

- Henryka Pieronkiewicz — prezes zarządu

- Krzysztof Markowski — członek zarządu

- Wojciech Kwiatkowski — członek zarządu

- Krzysztof Mazur — członek zarządu

- Waldemar Stawski — członek zarzadu

- Adam Strużyński — członek zarządu. PZ

BPH. Bank uruchomił od początku kwietnia nową ofertę kredytów hipotecznych dla osób fizycznych. W stosunku do poprzedniej oferty wprowadzono możliwość wyboru przez klienta dwóch stawek oprocentowania (stałej lub zmiennej) ale jedynie w przypadku kredytów złotowych. Poszerzona też została gama produktów, które umożliwiają podjęcie kredytowania z przeznaczeniem m. in na budowę domu mieszkalnego, remonty oraz zakup działki. Oprocentowanie zmienne wynosić będzie równowartość WIBOR 6M. Stawka stała podawana będzie przez bank dla okresów 3, 5, 10 letnich.

ENERGOPOL. Rada Nadzorcza pozytywnie zaopiniowała wniosek w sprawie podziału zysku za 1999 r. , w którym proponuje przeznaczyć na dywidendę kwotę 880 tys. zł brutto t. j. 40 groszy na jedną akcję. Decyzję o ostatecznej wysokości dywidendy podejmie WZA 27 kwietnia 2000 r.

POLIFARB DĘBICA. Sprzedaż w marcu 2000 r. wyniosła 14, 033 mln zł, co daje dynamikę sprzedaży 103,1 proc. w stosunku do marca 1999 r. Natomiast sprzedaż za okres trzech miesięcy bieżącego roku osiągnęła wartość 36,76 mln zł, co daje dynamikę sprzedaży 136,1 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego.

POLLENA EWA. ZWZA odbędzie się 16 maja 2000r. Zgromadzenie zatwierdzić ma m.in. sprawozdanie finansowe spółki za rok 1999 oraz zmiany w statucie.

POLNORD. Spółka prognozuje na ten rok przychody ogółem w kwocie 160 mln zł, przychody ze sprzedaży produktów, towarów i materiałów wysokości 157,65 mln zł, oraz zysk netto na poziomie 4,35 mln zł.

B. E. Energobudowa posiada 356 299 akcji emitenta. , co stanowi 20,72 proc. kapitału akcyjnego i tyle samo głosów na WZA Polnordu. TS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Stasiuk Tadeusz, Zielewski Paweł

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Ze spółek