Ze spółek

Tomaszkiewicz Beata, Berger Agnieszka, PAP
27-10-2000, 00:00

ZE SPÓŁEK

KPWIG. Polska Agencja Prasowa poinformowała, że z powodu awarii systemu w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd część informacji na temat spółek nie mogła wczoraj zostać przekazana inwestorom w określonym terminie. Jak wynikało z informacji PAP, raporty zostały przekazane poprawnie tylko do Giełdy Papierów Wartościowych. PAP udostępni wszystkie zaległe raporty bezpośrednio po ich przekazaniu przez KPWiG.

BETON STAL. W trzecim kwartale przychody netto spółki ze sprzedaży towarów i produktów wyniosły 66 603 tys. zł, strata na działalności operacyjnej wyniosła 22 372 tys. zł, strata brutto 49 382 tys. zł, strata netto 49 382 tys. zł. Na osiągnięte wyniki wpływ miało m.in. opublikowanie tzw. listy Jachnickiego, na której Beton Stal znalazł się na pierwszej pozycji. Reakcja banków, kredytujących BS, oraz innych wierzycieli praktycznie sparaliżowała działalność spółki.

FASING. W ramach wezwania do zapisywania się na akcje spółki Fasing zawarto transakcje na 4.500 akcji.

W połowie września Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Karbon 2 Sp. z o. o. wezwało do sprzedaży 1.139.788 akcji Fasing SA, po 3,71 zł za akcję, stanowiących 36,68 proc. kapitału i głosów na WZA Fasingu.

W wyniku wezwania Karbon 2 zamierza uzyskać 3.107.249 akcji, czyli 100 proc. kapitału akcyjnego i głosów na WZA Fasingu. Karbon 2 nie zamierza wycofać akcji Fasingu z publicznego obrotu. Przed ogłoszeniem wezwania Karbon 2 miał 1.967.461 akcji Fasingu, czyli 63,32 proc. jej kapitału akcyjnego i głosów na WZA.

Karbon 2 chce zachować dotychczasowy przedmiot działalności spółki Fasing, poszerzając obszar rynków zbytu o branżę stoczniową i energetyczną.

GRYF. Minister Skarbu Państwa wydał wstępną zgodę na przekazanie środków z Funduszu Mienia Polikwidacyjnego na dofinansowanie procesów likwidacyjnych Przedsiębiorstwa Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich Gryf ze Szczecina.

— Ostateczna decyzja może jednak zapaść dopiero po skompletowaniu stosownej dokumentacji — twierdzi Beata Jarosz z MSP.

Zarządzenie o rozpoczęciu likwidacji szczecińskiego przedsiębiorstwa wydał wojewoda zachodniopomorski — organ założycielski firmy. Zgodę na likwidację wyraził minister skarbu, rada pracownicza i związki zawodowe. Gryf, który zatrudnia około 1,2 tys. osób, zajmuje się wyłącznie połowami i skupem ryb na łowiskach w rosyjskiej strefie morskiej. PAP

IZNS. 28 listopada odbędzie się NWZA, m.in. w sprawie zmian w składzie rady nadzorczej spółki.

KĘTY. Łączna wartość transakcji spółki z podmiotem zależnym Metalplast-Bielsko wynosi już 4,4 mln zł. Przedmiotem transakcji są wyroby wyciskane i ciągnione oraz usługi anodowania.

KGHM. Polska Miedź zamierza wziać udział w nowej emisji akcji Polkomtela, który chce podwoić swój kapitał w celu uzyskania środków na finansowanie inwestycji zwiazanych z UMTS. Rada nadzorcza KGHM wyraziła wczoraj zgodę na udział w emisji.

KĘTY. Po raz kolejny została przekroczona równowartość kwoty 500 000 euro w transakcjach z podmiotami zależnymi — Alupolem i Alutechem. Łączna suma wzajemnych transakcji z Alupolem wyniosła 2,4 mln zł. Z kolei łączna suma wzajemnych transakcji z Alutechem wyniosła 2,7 mln zł.

LETA. Firma zwróciła się do KPWiG o zawieszenie toczącego się postępowania w sprawie uzyskania zezwolenia na przekroczenie progu 50 proc. głosów na WZA DM POLONIA NET, do czasu zamknięcia przeprowadzanej publicznej subskrypcji swoich akcji.

MITEX. Spółka otrzymała podpisaną obustronnie umowę z 9 października 2000 roku, z gminą Kudowa Zdrój. Umowa dotyczy wykonania projektu i realizacji basenu sportowo-rekreacyjnego w Kudowie Zdroju. Wynagrodzenie za zrealizowanie obiektu wynosi 16,8 mln złotych plus VAT.

PAK. 400 mln USD (blisko 1,9 mld zł) będzie kosztowała budowa bloku energetycznego o mocy 460 MW w Zespole Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Inwestycja ma się zakończyć za cztery lata. W najbliższych dniach firma zamierza rozpocząć demontaż dwóch przestarzałych bloków, które zastąpi nowy obiekt. Rozpoczęcie modernizacji było możliwe dzięki podpisaniu przez ZE PAK 20-letniego aneksu do kontraktu długoterminowego z Polskimi Sieciami Elektroenergetycznymi na dostawę energii z nowego bloku. Dzięki gwarancji, jaką stanowi umowa z PSE, spółka będzie mogła zaciągnąć kredyt na sfinansowanie inwestycji. Część nakładów zostanie prawdopodobnie pokryta wpływami ze sprzedaży Elektrimowi (który ma 38,5 proc. udziałów w ZE PAK) akcji nowej emisji. Za udziały w podwyższonym kapitale elektrowni inwestor zapłacił w tym roku 100 mln USD (470 mln zł). AMB, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomaszkiewicz Beata, Berger Agnieszka, PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Ze spółek