Zieleń lepsza od awansu

Przeprowadzka w obszar z dużą ilością zieleni ma długotrwały pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne — do takiego wniosku doszli brytyjscy naukowcy.

Zieleń daje taki efekt w przeciwieństwie do podwyżek lub awansów w pracy, które są tylko impulsami i mają działanie krótkoterminowe. Autorzy badań, które zostały zaprezentowane w czasopiśmie „Environmental Science and Technology”, stwierdzili, że wyniki potwierdzają korzystny wpływ dobrej jakości parków miejskich na zdrowie publiczne. Mathew White z University of Exeter wyjaśnia, że ludzie żyjący w zielonych obszarach miejskich wykazywali mniej objawów depresji i lęków. Zieleń jest lepsza nie tylko od awansów i podwyżek w pracy, ale nawet od wygranej na loterii. Autorzy opracowania przebadali osoby, które wygrały kwotę wyższą niż 500 tys. GBP. Początkowy efekt był pozytywny, ale po okresie od pół roku do roku samopoczucie zwycięzców powracało do pierwotnego poziomu. W przypadku życia w zielonej okolicy dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne utrzymuje się dłużej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Po godzinach / Zieleń lepsza od awansu