Zielona PGE odkłada ofertę

AMB
opublikowano: 11-08-2011, 00:00

Spółka PGE poczeka ze złożeniem prospektu na lepsze czasy.

Spółka PGE poczeka ze złożeniem prospektu na lepsze czasy.

"Obserwując aktualne informacje gospodarcze oraz pogarszające się oczekiwania uczestników rynków kapitałowych, zarząd spółki PGE Energia Odnawialna (…) wstrzymał decyzję o złożeniu do KNF prospektu emisyjnego (...) do momentu pełnego ustabilizowania się sytuacji na rynkach finansowych" — poinformował wczoraj niedoszły debiutant.

Analityków ta decyzja nie dziwi.

— Wpisuje się w ostatnio obserwowany trend. Większość ofert jest odwoływana lub przesuwana, bo to po prostu nie jest najlepszy moment na takie przedsięwzięcia. Jak pokazują notowania, nawet tak defensywny sektor jak energetyka nie oparł się negatywnym zjawiskom, a chwilami zachowywał się wręcz gorzej niż rynek. Kiedy jest panika, fundamenty schodzą na drugi plan. Dodatkowo, w przypadku spó- łek energetycznych, na niekorzystną koniunkturę mogło się nałożyć zamieszanie z przydziałem uprawnień do emisji CO2, co jeszcze pogorszyło sytuację — komentuje analityk jednego z dużych biur maklerskich.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AMB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu