Zielone światło od nadzoru dla Qumaka i Hyperiona

KZ
opublikowano: 17-07-2006, 00:00

Obie spółki chcą zdobyć na parkiecie minimum po 20 mln zł. Qumak już w czwartek zaczyna zapisy.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd zatwierdziła w piątek prospekty emisyjne dwóch firm: Qumak-Sekom i Hyperiona. Pierwszej ze spółek decyzja nadzoru otwiera drogę do uzyskania ponad 20 mln zł z emisji 2,85 mln akcji, a jej głównemu akcjonariuszowi — NFI Magna Polonia — umożliwia wyjście z inwestycji i sprzedaż 5,27 mln papierów (czyli 76 proc. kapitału przed planowanym podwyższeniem).

Warszawska firma potrzebuje kapitału, by uczestniczyć w większych przetargach. Na koniec kwietnia mogła się pochwalić portfelem zamówień wartym 110 mln zł. Trzy podstawowe obszary działalności firmy to: integracja systemów IT, integracja aplikacji biznesowych (m.in. wspierających zarządzanie) oraz systemy automatyki budynkowej. W 2005 r. przychody spółki sięgnęły 114 mln zł, z tego 61,5 mln zł osiągnięto na sprzedaży usług integracyjnych. W tym segmencie daje to piątą pozycję na rynku krajowym, po Comarchu, CL, Emaksie i Prokomie (kolejność za „ComputerWorld”).

Prospekt emisyjny Qumaka zostanie opublikowany dzisiaj. Zapisy potrwają zaledwie dwa dni: od 20 do 21 czerwca.

Na przejęcia firm z branży pójdą też środki (20-25 mln zł) uzyskane z rynku przez Hyperiona. Katowicka spółka, kierowana przez Tomasza Gajdzińskiego, oferuje usługi dostępu do internetu i telefonii IP. Ma 35 tys. abonentów, a za dwa lata ich liczba ma wzrosnąć do 100 tys., m.in. dzięki poszerzeniu zasięgu geograficznego i wprowadzeniu usługi triple play, czyli pakietu, w którego skład wchodzi telewizja, internet i telefon.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu