Zielono na Wall Street

opublikowano: 08-07-2013, 22:08

Początek nowego tygodnia na amerykańskich giełdach nie należał do najspokojniejszych.

Szczególnie w przypadku segmentu spółek technologicznych. Zdecydowanie lepiej sytuacja prezentowała się wśród spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki.

Mimo pewnego wzrostu nerwowości indeks S&P500 rósł trzecią sesję z rzędu. Ostatecznie na finiszu poniedziałkowej sesji zyskał 0,55 proc. Wskaźnik Dow Jones IA podskoczył o 0,59 proc. zaś Nasdaq o 0,16 proc.

Przebieg sesyjnego dnia zdominowały został wyczekiwaniem na prezentację wyników kwartalnych przez koncern Alcoa. Tradycyjnie ten największy w Stanach Zjednoczonych producent aluminium rozpoczyna sezon raportów w gronie największych spółek.

Prognozy analityków odnośnie zysków spółek z indeksu S&P500 nie są zbytnio optymistyczne. Analitycy oczekują, że ich wynik netto ogółem wzrósł w minionym kwartale o 1,8 proc. podczas gdy projekcja sprzed sześciu  miesięcy zakładała dynamikę na poziomie 8,7 proc.

W przypadku Alcoa, której rating został w maju obniżony przez agencję Moody’s do poziomu śmieciowego, analitycy oczekiwali braku zmiany poziomu zysku w ujęciu rocznym.

Na wartości zyskiwały papiery Della. To pokłosie rekomendacji zalecającej zaakceptowanie przez inwestorów planu wykupu spółki przez Michaela Della, założyciela firmy, który wyceniany jest na 24,4 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane