Zielono w handlu elektronicznym w USA

PAL, MW, Bloomberg
opublikowano: 29-04-2010, 14:50

Kontrakty amerykańskie zapowiadają wzrosty po dzwonku na Wall Street. Na niespełna godzinę przed sesją DJ-Futures zyskiwał 0,3 proc., S&P-Futures 0,6 proc., a kontrakty na Nasdaq rosły o 0,5 proc.

Na rynek napłynęła już jedyna informacja z gospodarki zapowiedziana na dziś. Liczba nowych bezrobotnych w USA wyniosła po tygodniu zakończonym 24 kwietnia 448 tys. To nieco więcej niż prognozowali analitycy (średnia prognoz 448 tys.) – podał amerykański Departament Pracy. Po publikacji dolar nieco stracił, ale większość analityków jest zdania, że dane są na tyle neutralne, iż nie powinny wywołać żadnej większej reakcji na rynku. O ile zatem agencje ratingowe ani rynki finansowe nie zaskoczą dziś żadnymi rewelacjami, na rynku powinno być spokojnie.

Kolejne spółki podały dziś wyniki finansowe. Rezultatami kwartalnymi pochwalił się m.in. Exxon Mobil. Kurs zniżkuje o 1,8 proc. w handlu elektronicznym po wiadomości o wzroście zysku netto spółki w I kwartale o 38 proc., do 6,3 mld USD (1,33 USD) na papier, z 4,55 mld USD, czyli 92 centów na akcję w analogicznym okresie ub.r. Gazowy i paliwowy potentat z Teksasu powiększył też przychody – do 90,3 mld USD, z 64 mld USD. Kurs zniżkuje, bo analitycy spodziewali się lepszych wyników; średnia prognoz w ankiecie FactSet Research wyniosła 1,39 USD zysku na akcję oraz 96,2 mld USD przychodów.

Ponad 5 proc. tracą w czwartkowym handlu elektronicznym w USA akcje E-Trade Financial. To pokłosie informacji, którą rynek poznał dosłownie w ostatnich minutach środowej sesji na Wall Street. Citadel Investment Group poinformował wówczas o sprzedaży 170 mln akcji spółki. W reakcji na wiadomość kurs E-Trade zaczął gwałtownie zniżkować, a wykres Nasdaq natychmiast zszedł pod kreskę. Dopiero na sam koniec handlu udało mu się wzrosnąć do +0,01 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAL, MW, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Zielono w handlu elektronicznym w USA