Zielony rekord Yareal

opublikowano: 26-03-2018, 22:00

Yareal jako pierwszy deweloper w Polsce otrzymał certyfikaty BREEAM Interim dla aż czterech inwestycji mieszkaniowych w Warszawie.

Podczas certyfikacji w brytyjskim systemie BREEAM projektowane i zbudowane nieruchomości oceniane są pod kątem zastosowania rozwiązań przyjaznych dla mieszkańców i środowiska naturalnego. Audytorzy wysoko ocenili aż cztery inwestycje mieszkaniowe budowane w stolicy przez Yareal. Certyfikat zrównoważonego budownictwa BREEAM Interim z oceną dobrą otrzymały osiedla Strefa Wilanów, Rezydencja Chrobrego, Eden Włodarzewska i Sienna 65, które należą do najbardziej innowacyjnych i proekologicznychinwestycji mieszkaniowych w Polsce. Yareal jako jedyny deweloper w kraju ma na koncie aż tyle certyfikowanych inwestycji.

— Chcemy zapewnić mieszkańcomenergooszczędność, najwyższy standard i maksymalny komfort użytkowania, dlatego sięgamy po nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Będziemy się ubiegali o certyfikaty środowiskowe również dla kolejnych inwestycji mieszkaniowych — mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal Polska.

„Zielone” budynki w segmencie mieszkaniowym są nowością na polskim rynku, a większość certyfikowanych obiektów to nieruchomości komercyjne. Zgodnie z danymi Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego, deweloperzy w całym kraju certyfikowali dotychczas 11 inwestycji mieszkaniowych, w tym sześć w systemie BREEAM, z czego cztery to projekty firmy Yareal.

— W certyfikowanych projektach oceniono, jakie jest zużycie energii i czy spełniony jest komfort termiczny oraz czy mieszkania mają odpowiedni dostęp do światła dziennego. Zadbano o wysoką bioróżnorodność terenów zielonych. Najwyżej zostały ocenione kategorie związane z ekologią, transportem, energią i zarządzaniem całym procesem inwestycyjnym. Yareal kładzie duży nacisk na dbałość o środowisko, dlatego wprowadziła do swoich działań Politykę Zrównoważonych Zakupów, promującą dobór ekologicznych materiałów z legalnych źródeł — mówi Katarzyna Mitura, BREEAM International assessor, WSP Polska. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Berłowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Zielony rekord Yareal