Zielony tygrys daje dużo zarobić

  • Jagoda Fryc
18-07-2013, 08:02

Fundusze, które są popularne na rynkach rozwiniętych, a które można określić mianem egzotycznych, próbują swoich sił również nad Wisłą.

BNP Paribas Parvest Green Tigers, oferowany polskim klientom od maja tego roku, okazji do zarobku poszukuje wśród spółek, które dostarczają technologie, produkty i usługi zapewniające trwałą poprawę problemów ekologicznych w Azji. Firmy te mają koncentrować się na ochronie wody, powietrza i organizmów żywych. Okazuje się jednak, że pod chwytliwym marketingowo szyldem kryje się całkiem zyskowna strategia. Przez ostatni miesiąc fundusz zarobił 5,3 proc., a w rok prawie 15 proc. W ciągu czterech lat działalności jedynie raz — w 2011 r. był pod kreską. W 2010 r. zwyżkował o 13 proc., a w 2009 r. o 54 proc. Wśród dziesięciu największych pozycji w portfelu znajdują się akcje Delta Electronics, Taiwan Semi-Conductor, ENN Energy Holdings, MTR, LG Electronics i Beijing Enterprises. Choć deklarowanym benchmarkiem jest MSCI AC Asia ex-Japan, to fundusz porównuje się również do Equity Ethical Index, czyli do tzw. indeksu etycznych spółek. Jednostki wyceniane są w euro.

5,3% Tyleprzez miesiąc zarobił BNP Paribas Parvest Green Tigers.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Fundusze / Zielony tygrys daje dużo zarobić