Zintegrowane systemy wspomagające zarządzanie: perspektywy

Marcin Kuśmierz
14-04-2003, 00:00

Systemy ERP będą ewoluować wraz ze zmianami zachodzącymi na rynku, trudno dziś jednoznacznie stwierdzić, jak szybko będzie się to odbywało, w jakim kierunku funkcjonalnym i technologicznym. Z pewnością dla wielu polskich przedsiębiorców wejście do Unii Europejskiej zrodzi konieczność modyfikacji funkcjonalności istniejących już w firmach systemów. Z pewnością także jest to dobry czas dla producentów aplikacji, którzy mogą spodziewać się ożywienia na rynku i dodatkowych przychodów, ale największe profity powinni czerpać sami przedsiębiorcy, którzy uzyskają dostęp do nowszych wersji systemów i tym samym nowej jakości zarządzania.

Według Piotra Żeromskiego ze Scala Business Solutions, rozwój systemów będzie ewoluował w kierunku systemów otwartych. Docelowo aplikacje będą udostępniane w ramach usług sieciowych. Da to użytkownikom ogromne możliwości konstruowania aplikacji dokładnie dopasowanej do jego potrzeb poprzez wybór modułów różnych dostawców i prostą ich integrację.

Rosnąca popularność Internetu będzie stale zostawiała swoje piętno na rozwoju ERP, trudno dziś bowiem wyobrazić sobie zachodzenie jakichkolwiek procesów biznesowych bez jego udziału.

Architektura większości systemów nie jest i chyba nie będzie zamknięta, co pozwoli na ich dalszą integrację z innymi systemami, np. dostawców, banków czy klientów. Dzięki temu wszelkie procesy będą mogły zachodzić szybciej i będą mniej narażone na błędy czynnika ludzkiego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Kuśmierz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Zintegrowane systemy wspomagające zarządzanie: perspektywy