Złap kontrakt: Nowoczesność dla uczelni

MILO
opublikowano: 05-11-2009, 09:51

Politechnika Białostocka ogłosi przetarg na  budowę za 65,5 mln zł centrum nowoczesnego kształcenia.

Politechnika w Białymstoku podpisała umowę na dofinansowanie inwestycji z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Jej wartość wynosi 65,5 mln zł, z czego 96,5 proc. to dofinansowanie z unijnego programu Rozwój Polski Wschodniej. Uczelnia będzie starać się w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego o zrefundowanie własnego wkładu.

— Jeszcze w tym roku ogłosimy przetarg na wyłonienie głównego wykonawcy centrum nowoczesnego kształcenia. Mamy przygotowane wszystkie dokumenty: decyzje środowiskowe, pozwolenia na budowy, projekty budynków i laboratoriów — mówi Daniel Puch z Politechniki, który odpowiada za inwestycję.

Do zbudowania jest nowoczesny budynek. Znajdzie się w nim m.in. naukowe centrum badawczo-rozwojowe, które umożliwi realizację zajęć dydaktycznych wykorzystujących nowoczesne formy przekazu, m.in. poprzez teletransmisję procesu nowoczesnych badań.

— W przyszłości ogłosimy przetargi na budowę i wyposażenie pięciu nowoczesnych laboratoriów — zapowiada Daniel Puch.

W budynku centrum zbudować trzeba też centrum kształcenia zdalnego, bibliotekę główną uczelni wraz z zespołem sal multimedialnych oraz studium języków obcych. Wszystko ma powstać do 31 grudnia 2012 r.

Kontakt: Katarzyna Anuszkiewicz, tel. (085) 746 97 51, k.anuszkiewicz@pb.edu.pl

Złap inne kontrakty

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MILO

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Złap kontrakt: Nowoczesność dla uczelni