Żłobek wrzucisz do kosztów

opublikowano: 20-08-2015, 22:00

Pracodawcy będą mogli niedługo rekompensować sobie częściowo inwestycje w przyzakładowe żłobki, kluby dziecięce i przedszkola.

Odpowiednie przepisy wejdą w życie 1 stycznia 2016 r. Firmy wliczą do kosztów podatkowych wydatki w tej części, która nie zostanie im w jakikolwiek sposób zwrócona lub sfinansowana — przypomina PwC (taxonline.pl). Podatnik zaliczy do kosztów maks. 400 zł miesięcznie na jedno dziecko w przypadku przyzakładowego żłobka (klubu dziecięcego) lub 200 zł w przypadku przedszkola, oraz na dopłaty w takiej wysokości dla dzieci pracowników uczęszczających do innej placówki, w części dotyczącej kosztów ponoszonych przez pracowników i niesfinansowanych z innych źródeł. Koszty poniesione na utworzenie i prowadzenie zakładowej placówki będą zaliczane do kosztów uzyskania przychodów z uwzględnieniem ogólnych regulacji odnoszących się do takich kosztów, tj. zasad amortyzacji oraz wyłączenia określonych kosztów z kosztów podatkowych — podkreśla PwC.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy