Złodzieje znów dali się we znaki pasażerom PKP

PAP
opublikowano: 22-09-2008, 09:55

Ponad sześć godzin opóźnienia ma pociąg relacji Zakopane-Gdynia, który utknął w nocy z niedzieli na poniedziałek na  trasie kolejowej między Porajem a Myszkowem (Śląskie). Złodzieje ukradli tam obciążniki napinające sieć trakcyjną.

To nie jedyna trasa w woj. śląskim, zamknięta w ostatnich godzinach w wyniku kradzieży. Z powodu złodziei opóźnionych jest wiele innych pociągów w regionie.

W nocy pociąg do Gdyni wjechał w obniżoną w wyniku kradzieży obciążników sieć trakcyjną, zaplątał się w nią pantograf. Zerwana sieć uniemożliwiła ruch po obu torach.

Zastępca dyrektora Zakładu Linii Kolejowych w Częstochowie Ewa Płonka powiedziała PAP, że przed godz. 9 pociąg ruszył w dalszą trasę. Służby techniczne ciągle naprawiają uszkodzenia trakcji. Ruch po jednym z torów powinien być trwale przywrócony po godz. 10. Jeszcze nie wiadomo kiedy pociągi będą mogły jechać po obu torach.

Nie wiadomo też jeszcze ile pociągów ma opóźnienia z powodu tej kradzieży. Tą trasą każdej doby przejeżdża około stu pociągów, połowa z nich to pociągi pasażerskie - powiedział Połonka.

W niedzielę wieczorem na trasie kolejowej Panki-Krzepice złodzieje skradli 350 metrów sieci trakcyjnej. 80 kolejnych metrów pocięli, ale nie zdążyli zabrać.

Zastępca dyrektora ds. eksploatacyjnych Zakładu Linii Kolejowych w Tarnowskich Górach Zbigniew Czyż powiedział PAP, że pociągi sieciowe będą przywracały ruch na tej trasie do poniedziałkowego późnego popołudnia. Z powodu kradzieży opóźnionych będzie 18 pociągów.

Pociągi dalekobieżne są kierowane na Lubliniec, dla pasażerów korzystających z połączeń regionalnych przygotowano zastępczą komunikacje autobusową na trasie Panki-Krzepice - powiedział Czyż.

Przedstawiciele Zakładu Linii Kolejowych mówią, że w obu miejscach dochodziło już wcześniej do kradzieży trakcji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu