Złotego stabilizuje zapowiedź interwencji

Mariusz Potaczała
opublikowano: 23-05-2011, 00:00

Ubiegły tydzień na krajowym rynku walutowym rozpoczął się od wzrostu awersji do ryzyka z powodu problemów z Grecji zadłużeniem. Skutkowało to wzrostem kursu euro powyżej 3,9350 zł. Kolejne dni przyniosły wiele istotnych danych makroekonomicznych. Większość z nich nieco zawiodła. Nie miało to jednak większego wpływu na sytuację na rynku walutowym.

Złoty pozostawał obojętny również na gorsze informacje z największych gospodarek świata. Inwestorzy mają świadomość, że w każdej chwili może interweniować Ministerstwo Finansów za pośrednictwem BGK. Trudno na razie powiedzieć, jak długo rynek będzie jeszcze pozwalał na taką grę, bo kwota pieniędzy z Unii Europejskiej, przeznaczona na interwencje, prawdopodobnie nie jest duża. W najbliższych dniach większe zmiany na rynku złotego mogą ewentualnie wywołać dane o sprzedaży detalicznej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mariusz Potaczała

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu