Złotemu nie szkodzi giełdowa przecena

Mikołaj Kusiakowski
opublikowano: 12-06-2008, 00:00

Srodowa sesja na światowym rynku walutowym nie przyniosła dużych zmian notowań. Rynek czekał na publikację „beżowej księgi” Fedu, obrazującej kondycję amerykańskiej gospodarki. Inwestorzy mieli nadzieję, że informacje rozjaśnią sytuację wokół dolara. Powinny one również pozwolić realnie ocenić prawdopodobieństwo zapowiadanych ostatnio podwyżek stóp procentowych w USA.

W ciągu dnia kurs EUR/USD poruszał się w wąskim przedziale 1,5450-1,5520. Dopiero późnym popołudniem doszło do umocnienia euro, a kurs EUR/USD zwyżkował w okolice 1,5550. Złoty nieznacznie zyskał do dolara. Para USD/PLN kończyła sesję w okolicy 2,1730. Podobnie zachowywała się para EUR/PLN. Przed południem polska waluta się umacniała, notując dzienne minimum na poziomie 3,3660. W drugiej części dnia doszło do aprecjacji euro. Kurs EUR/PLN wrócił do 3,38.

Mikołaj Kusiakowski

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy