„Złoto będzie drożeć”

opublikowano: 21-01-2013, 09:05

Goldman Sachs zapowiedział niedawno pięcioletnią bessę na rynku złota. W krótkoterminowej, trzymiesięcznej perspektywie, spodziewa się jednak zwyżki ceny kruszcu.

Analitycy Goldman Sachs uważają, że złoto będzie drożeć bo wzrośnie niepewność kiedy amerykańscy politycy będą spierać się w sprawie podwyższenia limitu zadłużenia USA. Popyt na złoto ma wzrosnąć także w związku ze spowolnieniem globalnej gospodarki.

Zobacz więcej

Notowania złota przez ostatnie 5 lat

- Uważamy obecne ceny jako dobry moment wejścia na rynek i otwarcia długich pozycji – napisali w raporcie analitycy Damien Courvalin i Alec Phillips.

Podtrzymali prognozę trzymiesięcznego kursu docelowego wysokości 1825 USD, a także zapowiedź słabnięcie notowań złota w drugim półroczu, kiedy spodziewają się poprawy koniunktury gospodarczej w USA.

W ostatnim kwartale złoto staniało o 5,5 proc., najmocniej od 2008 roku. Obecnie notowane jest po ok. 1689 USD za uncję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu