Złoto może minimalnie zdrożeć w tym tygodniu

opublikowano: 25-01-2019, 14:18

Cena złota rośnie, bo dolar słabnie z powodu obaw inwestorów dotyczących hamowania globalnej gospodarki oraz natury geopolitycznej.

Kurs uncji złota z lutowych kontraktów rośnie na Comex o 0,3 proc. do 1283,80 USD. Gdyby utrzymał się do końca sesji na tym poziomie lub wzrósł, złoto zdrożałoby o 0,1 proc. w tym tygodniu. Jest na to szansa, bo indeks dolara, pokazujący jego wartość wobec koszyka walut,  spada o ok. 0,2 proc.

Zobacz więcej

Sztabki złota; fot. Bloomberg

Międzynarodowy Fundusz Walutowy obniżył wcześniej w tym tygodniu prognozę globalnego wzrostu gospodarczego w tym roku. Seria słabych danych makro także zwiększyła niepewność  inwestorów, którzy w takich momentach zaczynają patrzeć na złoto jako bezpieczną przystań w okresie pogorszenia koniunktury.

- Ruch kursu w kierunku 1295 USD jest możliwy w bliskim terminie jeśli byki będą w stanie osiągnąć zamkniecie sesji powyżej 1286 USD – powiedział Lukman Otunuga, analityk FXTM.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy