"Złoto może przebić się przez barierę 2000 USD"

KŁ, cnbc.com
opublikowano: 07-01-2013, 16:25

Cena złota od kilku tygodni znajduje się pod rosnącą presją w związku z obawami, że luźna polityka monetarna Rezerwy Federalnej może dobiegać końca, jednak cena kruszcu może w dłuższej perspektywie przebić się przez próg 2000 USD, powiedział w rozmowie z CNBC Eugen Weinberg z Commerzbanku.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji. QE potrwa jeszcze od sześciu do 12 miesięcy. Mówi się o wpompowaniu do systemu jeszcze od 500 mld USD do 1 bln USD – dodał.

Rekordowo niskie stopy procentowe na całym świecie dały miejsce do wzrostu inflacji. Tradycyjnie złoto ma odwrotną relację do stóp procentowych i jest stosowane jako zabezpieczenie przed inflacją, która może objawić się na skutek stymulacji monetarnej.

- Mamy teraz bardzo sprzyjające środowisko dla złota. Teraz jednak spadł popyt na bezpieczne aktywa, dlatego zapewne nawet profesjonalni nabywcy będą trzymać się na uboczu. W dłuższej perspektywie prognozujemy jednak wzrost cen powyżej 2000 USD – powiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, cnbc.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu