Złoto najdroższe od 14 miesięcy

opublikowano: 14-06-2019, 11:35

Kurs złota pokonał w piątek poziom 1350 USD za uncję.

Wzrost napięć geopolitycznych i utrzymujące się przekonanie o zbliżającej się obniżce stóp procentowych w USA powoduję wzrost popytu na złoto.

Notowania złota (spot) od 11 kwietnia 2018 roku
Zobacz więcej

Notowania złota (spot) od 11 kwietnia 2018 roku

Kurs złota z transakcji spot rósł w piątek nawet o 1,2 proc. do 1358,26 USD. Cena kruszcu zmierza do zakończenia wzrostem czwartego z rzędu tygodnia. To najdłuższa seria zwyżek od stycznia.

- Wiadomości w tym tygodniu były wyjątkowo sprzyjające notowaniom złota – powiedział Ole Hansen, szef strategii rynku towarowego w Saxo Banku. – Pokonaliśmy pierwszą z kilku głównych przeszkód na drodze do potencjalnego wzrostu kursu o 100 USD – dodał.  

Rhona O’Connell z INTL FCStone jest przekonana, że kurs złota pokona 1400 USD w tym roku, bo inwestorzy będą zabezpieczać się przed ryzykiem. Złoto jest także preferowane przez słynnego inwestora Paula Tudora Jonesa, według którego osiągnięcie kursu 1400 USD będzie oznaczało szybki wzrost do 1700 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy