Złoto nieznacznie drożeje

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 30-11-2021, 06:14

Osłabienie dolara i coraz to nowe zapowiedzi wprowadzenia restrykcji związanych z wariantem Omikron koronawirusa przez kolejne państwa wspierają we wtorkowy poranek wycenę złota, informuje Reuters.

fot. Andrey Rudakov/Bloomberg

Cena spotowa złota około godziny 5:15 polskiego czasu zyskiwała niemal 0,2 proc. i wahała się wokół poziomu 1787,70 USD za uncję. Z kolei kontrakty na złoto na giełdzie Comex drożały w granicach 0,3 proc. i oscylowały na wysokości 1790,40 USD za uncję.

Zdaniem ekspertów, oprócz nowych doniesień z pola walki z koronawirusem dla przyszłych notowań złota istotne mogą okazać się zaplanowane na ten tydzień wystąpienia w amerykańskim Kongresie szefa Fed Jerome Powella. Stwierdził on ostatnio, że ryzyko związane z nowoodkrytym wariantem Omikron „mocni zaciemniły” perspektywy inflacyjne władz monetarnych. Ostrzegł, że wysokie ceny mogą utrzymać się dłużej niż wcześniej zakładano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane