"Złoto podrożeje o 300 proc."

opublikowano: 23-11-2017, 20:20
aktualizacja: 23-11-2017, 20:21

Ceny złota w ciągu pięciu lat przekroczą 5000 USD za uncję, zapowiada Rob McEwen, prezes firmy wydobywczej McEwen Mining.

Notowania kruszcu nie tylko mają już za sobą dołek, ale znajdują się u progu wielkiej hossy, powiedział 67-letni kanadyjski biznesmen, który był uczestnikiem konferencji branżowej w San Francisco. Na rynek złota napłynie „tsunami pieniędzy”, ponieważ inwestorzy będą szukali aktywów o wyższych stopach zwrotu w rzeczywistości niskich stóp procentowych, a także szukali zabezpieczenia przed czynnikami ryzyka geopolitycznego i finansowego.

Złoto, fot. Bloomberg
Złoto, fot. Bloomberg

SPECJALNY NEWSLETTER DLA INWESTUJĄCYCH W ZŁOTO>>

- Zobaczymy tsunami pieniędzy, które będą szukały miejsc, gdzie będą mogły się skierować – powiedział Rob McEwen w wywiadzie dla Bloomberga.

Jego zdaniem obecnie za sprawą niskich stóp procentowych mamy do czynienia z bańkami na rynkach akcji, nieruchomości oraz sztuki, jednak przeszacowanie cen aktywów skłoni inwestorów do zwrócenia się ku złotu. Rob McEwen nie od dziś jest jednym z największych optymistów w ocenie perspektyw złota. We wrześniu 2016 r. zapowiadał, że do końca roku ceny złota skoczą do 1700-1900 USD, jednak jego prognoza nie sprawdziła się.

"ZŁOTOWIEŚCI" - OSTATNI TYDZIEŃ OFERTY SPECJALNEJ>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane