Złoto spadło najwięcej od grudnia 2013 r.

KŁ, CNBC
opublikowano: 29-01-2015, 20:32

Cena złota spadła o ponad 2 proc. do najniższego poziomu od dwóch dni. Srebro staniało o ponad 6 proc., a platyna o ponad 3 proc. po tym jak Rezerwa Federalna zasygnalizowała, że w dalszym ciągu planuje podnieść w tym roku stopy procentowe.

W środę Fed poinformował, że gospodarka USA rośnie "w stałym tempie", ale powtórzył, że decyzja o zwiększeniu kosztów pożyczek podejmie ostrożnie.

- Ta nagła reakcja na Rezerwę Federalną jest zaskoczeniem, a mówi się, że stopy mogą pójść w górę już w czerwcu. To właśnie zdołowało złoto – powiedział w rozmowie z CNBC Bill O'Neill, założyciel firmy inwestującej w surowce LOGIC Advisors.

Przed oświadczeniem Fed podwyżki stop spodziewano się raczej pod koniec roku lub nawet dopiero w roku 2016.

Cena złota spadła do najniższego poziomu od dwóch tygodni , 1256 USD za uncję. To pociągnęło za sobą spadek innych drogocennych metali – srebro nurkowało o blisko 7 proc. do 16,8 USD za uncję, a pallad tracił niemal 3 proc. do 769,9 USD za uncję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Złoto spadło najwięcej od grudnia 2013 r.