Złoto staniało

opublikowano: 14-12-2020, 20:38

Złoto kończyło sesję na giełdzie nowojorskiej najniższym kursem od 2 grudnia.

Złoto zmierza do zakończenia kwartału zniżką ceny po raz pierwszy od 2018 roku. W poniedziałek kurs kruszcu spadał w związku z doniesieniami sugerującymi zmniejszanie się ryzyka. W USA rozpoczęto szczepienia na COVID-19, a grupa amerykańskich parlamentarzystów szykuje rozwiązania pozwalające przegłosować w końcu pakiet wsparcia gospodarki w niedługim czasie. Do tego główny unijny negocjator Michel Barnier miał powiedzieć podczas prywatnego spotkania z ambasadorami, że porozumienie handlowe z Wielką Brytanią może być zawarte jeszcze w tym tygodniu, choć zastrzegł, że wciąż są duże różnice stanowisk.

Ostatecznie na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z lutowych kontraktów spadał o 0,6 proc. do 1832,10 USD. Wcześniej wahał się w poniedziałek w zakresie 1820,00-1845,60 USD. Złoto jest ponad 7 proc. tańsze niż trzy miesiące temu, ale ponad 17 proc. droższe niż na początku roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane