Czytasz dzięki

Złoto wyraźnie tanieje, kurs poniżej 1600 USD

opublikowano: 12-03-2020, 16:28

Cena złota spada, bo inwestorzy realizują na nim zyski chcąc poprawić swoją płynność w obliczu potężnej przeceny na rynkach akcji.

Nie tak dawno, bo na początku tygodnia, cena kruszcu była najwyższa od 2012 roku kiedy kurs złota atakował poziom 1700 USD. Potężna przecena na rynkach akcji w poniedziałek i środę całkowicie zmieniła sytuację.

Notowania złota (spot) od poniedziałku
Zobacz więcej

Notowania złota (spot) od poniedziałku

- Potrzeba płynności jest głównym motywem w krótkim terminie – powiedziała Suki Cooper, analityczka rynku metali szlachetnych w Standard Chartered. – Złoto jest jednym z niewielu aktywów, które  wyraźnie drożały, co pozwala inwestorom zrealizować zysk – dodała. 

Traderzy donoszą, że przecena na rynkach akcji spowodowała falę wezwań do uzupełnienia środków na rachunkach inwestycyjnych, co zmusiło część inwestorów do szukania pieniędzy ze sprzedaży aktywów. Dodatkową zachętą do sprzedaży złota ma być także umacnianie się dolara amerykańskiego.

Obecnie na rynku spot kurs uncji złota spada o 3,5 proc. do 1577,19 USD. Złoto z kontraktów kwietniowych tanieje na Comex o 4 proc. do 1575,50 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy