Złoto zdrożało

opublikowano: 10-04-2019, 20:41

Cena złota wzrosła już czwartą sesję z rzędu.

Notowaniom złota sprzyjają obawy spowolnienia globalnej gospodarki, a także utrzymująca się niepewność co do konfliktu handlowego USA z Chinami i Unią Europejską, a także brexitu. 

- Złoto nie jest tylko zabezpieczeniem przed inflacją, ale także predd gospodarczą dyslokacją – powiedział George Gero, dyrektor zarządzający z RBC Wealth Management. - Złoto reaguje na rosnącą niepewność w związku z otwarciem przez Trumpa drugiego frontu wojny handlowej – dodał.

We wtorek USA zasygnalizowały możliwość obłożenia cłem 11 mld importu z Europy w związku z nielegalnym subsydiowaniem Airbusa.

W środę na zamknięciu sesji na Comex kurs uncji złota z czerwcowych kontraktów rósł o 0,4 proc. do 1313,90 USD. Po publikacji „minutes” z marcowego posiedzenia FOMC w handlu elektronicznym złoto drożeje o 0,3 proc. do 1312,10 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy