Czytasz dzięki

„Złoto zdrożeje nawet do 5000 USD”

opublikowano: 24-09-2012, 14:16

Analitycy Bank of America Merrill Lynch przedstawili “bycze” prognozy po tym, jak kurs kruszcu ustanowił tegoroczne maksimum w piątek.

W piątek cena uncji złota doszła do 1787,40 USD. Analitycy Bank of America Merrill Lynch spodziewają się, że jego kursu może dojść w dłuższym terminie do 3000 USD a nawet 5000 USD.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

- Myślimy, że złota może być notowane w przyszłości w przedziale 3000-5000 USD za uncję – powiedział w CNBC MacNeil Curry, szef analizy technicznej w Bank of America Merrill. – Oczywiście nie stanie się to w ciągu kolejnych kilku miesięcy, ale perspektywie długoterminowej mamy bardzo dobrze określony trend wzrostowy i będzie on jeszcze trwał zanim straci siłę – dodał.

Sabine Schels, szefowa analizy fundamentalnej rynku towarowego w Bank of America Merrill Lynch uważa, że złoto to obecnie najlepsze na nim aktywo.

- W takim środowisku agresywnego luzowania polityki pieniężnej, jakie mamy obecnie, po tym co zrobił Fed uruchamiając nieograniczone QE i co zrobił EBC, inwestorzy naprawdę chcą mieć złoto – powiedziała.

Schels prognozuje, że w kurs złota może dojść do 2000 USD w ciągu sześciu miesięcy, aby przed końcem 2014 roku osiągnąć 2400 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, cnbc.com

Polecane