Złoty będzie kontynuował wzrosty

ISB
opublikowano: 19-10-2007, 09:52

W piątek złoty powinien nadal zyskiwać wobec głównych walut światowych. Zdaniem analityków, to efekt bardzo mocnych fundamentów naszej gospodarki oraz nadziei inwestorów związanych z wygraną Platformy Obywatelskiej (PO) w wyborach.

"Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem na dziś jest dalsze umacnianie się złotego, nawet wbrew negatywnym sygnałom napływającym z giełd i pozostałych rynków wschodzących. Decydują o tym rekomendacje londyńskich banków inwestycyjnych, które zalecają kupno złotego" - powiedział analityk Banku Pekao SA Marcin Bilbin.

Według niego, powodem tak pozytywnego sentymentu dla polskiego pieniądza są doskonałe fundamenty naszej gospodarki oraz granicząca z pewnością nadzieja na podwyżki stóp procentowych.

"Kolejnym argumentem za inwestycjami w Polsce jest sytuacja polityczna i nadzieja na zwycięstwo prorynkowej i liberalnej PO. Gracze liczą, że nasza gospodarka uzyska dodatkowe impulsy i jeszcze poprawi swoją jakość" - tłumaczy Bilbin.

Analityk Pekao SA dodał, że dziś nie pojawią się żadne istotne informacje makroekonomiczne zarówno w Polsce, jak i na świecie. Zaleca jedynie baczną obserwację giełd, które poza czynnikami politycznymi mogą wpłynąć na notowania walut.

W piątek ok. godz. 09:10 za jedno euro inwestorzy płacili 3,6910 zł, a jeden dolar kosztował 2,5810 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,4293.

W czwartek ok. godz. 17:00 za jedno euro inwestorzy płacili 3,6893 zł, a jeden dolar kosztował 2,5836 zł. Euro/dolar kwotowany był na 1,4279. (ISB)

lk/tom

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Złoty będzie kontynuował wzrosty