Złoty koryguje, ale może jeszcze zyskać

Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM
opublikowano: 04-08-2009, 17:22

Wtorek przyniósł korektę ostatniego umocnienia złotego. Impulsem do tego była realizacja zysków na europejskich rynkach akcji, co nieco zmniejszyło apetyt na ryzyko.

Nie bez znaczenia było również, sygnalizowane przez krótkoterminowe oscylatory, wykupienie złotego. Skalę korekty mogła zmniejszyć informacja o potwierdzeniu przez agencję Standard & Poor's ratingu Polski. O godzinie 17:14 kurs USD/PLN testował poziom 2,8453 zł, EUR/PLN 4,1009 zł, a CHF/PLN 2,6818 zł.

Dzisiejsze osłabienie polskiej waluty jest póki co tylko zwykłą korektą techniczną, która nie zmienia układu sił na wykresach. Strona popytowa w dalszym ciągu dyktuje warunki, sugerując możliwość spadku USD/PLN jeszcze w sierpniu do 2,75 zł zł, EUR/PLN do psychologicznego poziomu 4 zł, a CHF/PLN do 2,62-2,64 zł. Poziomy te wyznaczają najbliższe liczące się wsparcia, które na kilka tygodni mogą wyhamować aprecjację złotego.

W kolejnych dniach polska waluta będzie pozostawać pod głównym wpływem, kształtowanego przez sytuację na giełdach, nastawienia do ryzyka globalnych inwestorów. Wpływ tego czynnika będzie zaś moderowany przez zmiany notowań EUR/USD oraz dane makroekonomiczne.

Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty koryguje, ale może jeszcze zyskać