Złoty krzyż dobrze wróży rynkom wschodzącym

opublikowano: 14-07-2017, 12:07
aktualizacja: 14-07-2017, 12:56

Formacja złotego krzyża, do której potwierdzenia na wykresie tygodniowym jest coraz bliżej w notowaniach indeksu MSCI Emerging Markets, dobrze wróży posiadaczom akcji spółek z rynków wschodzących, sygnalizuje Bloomberg.

Notowania akcji znów rosną po chwilowym odpoczynku, a dla byków sygnałem do ataku były słowa Janet Yellen, szefowej Fedu, która w przemówieniu przed Kongresem powtórzyła, że era taniego pieniądza nie skończy się szybko.

Byczym sygnałem jest zbliżanie się przez indeks do potwierdzenia formacji złotego krzyża, kiedy 50-tygodniowa średnia ruchoma przebije od dołu średnią 200-tygodniową. Stałoby się tak pierwszy raz od 2010 r. Wówczas indeks MSCI urósł w ciągu kolejnych 11 miesięcy o 30 proc. 

 

Na rodzimym rynku jest kilkadziesiąt funduszy inwestujących na rynkach wschodzących. Mniej więcej połowa koncentruje się wyłącznie na europejskich emerging markets, inne inwestują na całym świecie.

W pierwszej grupie najlepszy wynik za 3 lata ma UniAkcje: Nowa Europa (30,9 proc.), a liderem za 12 miesięcy jest Credit Agricole Akcji Nowej Europy (27,1 proc.).

W grupie funduszy akcji globalnych rynków wschodzących najlepszy wynik za trzy lata ma JP Morgan - EM Opportunities (20,4 proc.), a za 12 miesięcy Pioneer Akcji Rynków Wschodzących (22,5 proc.). Wyniki w drugiej grupie są bardziej zróżnicowane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński, Bloomberg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu