Czytasz dzięki

Złoty może się ponownie osłabić; rentowności lekko w dół

  • PAP
opublikowano: 06-04-2020, 16:19

W najbliższym czasie może ponownie pojawić się presja na osłabienie walut rynków wschodzących, przez co kurs EUR/PLN pójdzie w górę - oceniają ekonomiści. Rentowności krajowych obligacji skarbowych mogą powoli zniżkować, w przypadku 10-latek w kierunku 1,50 proc. na przestrzeni kilku tygodni.

"Patrząc w poniedziałek na rynek widzimy ogólną poprawę nastrojów na rynkach globalnych, co pomaga również złotemu i innym walutom rynków wschodzących. Umocnienie złotego na razie nie jest spektakularne, a patrząc na skalę zmian na rynkach to umocnienie jest dosyć śladowe. Natomiast jest jeszcze za wcześnie, żeby powiedzieć, że problemy, które trapią krajową walutę są już za nami. W najbliższym czasie może dojść do jeszcze jednej fali presji na osłabienie walut krajów EM, przez co kursy EUR/PLN i USD/PLN mogą wzrosnąć" - powiedział PAP Biznes główny ekonomista XTB Przemysław Kwiecień.

RYNEK DŁUGU

Podczas poniedziałkowych notowań na krajowym rynku długu skarbowego rentowności pozostały bez większych zmian wobec piątkowego zamknięcia.

"Moje oczekiwania co do rynku długu cały czas są stabilne. Wydaje się, że w ciągu najbliższych tygodni rentowności krajowych 10-latek będą dryfować w okolice 1,50 proc." - powiedział Kwiecień.

Na rynkach bazowych dochodowość amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych wynosi 0,657 proc. (+6,8 pb), a niemieckich -0,423 proc. (+1,2 pb).

24098342-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Kryptonewsy
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE
Kryptonewsy
autor: Karolina Wysota
Wysyłany raz w miesiącu
Karolina Wysota
Newsletter dla wszystkich, którzy interesują się kryptowalutami, ich wydobyciem i technologią blockchain.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane