Czytasz dzięki

Złoty nadal w konsolidacji

  • PAP
opublikowano: 09-06-2020, 17:41

Złoty w dalszym ciągu pozostaje w konsolidacji i w najbliższym czasie kurs EUR/PLN powinien wahać się w przedziale 4,41-4,46 - oceniają ekonomiści. Ich zdaniem, rentowność krajowych obligacji 10-letnich może pójść lekko w górę.

"Na kursie EUR/PLN trochę odkłada się wtorkowe ochłodzenie nastrojów na rynkach finansowych. Złoty osłabia się, jednak wahania nie są duże i nie widać, żeby większe siły oddziaływały na niego w najbliższym czasie. Od pewnego czasu notowania zachowują ciągłość po ustaniu pierwszej fali umocnienia złotego z końca maja i w najbliższym czasie kurs EUR/PLN powinien stabilizować się między 4,41 a 4,46" - powiedział PAP Biznes główny ekonomista TMS Brokers Konrad Białas.

RYNEK DŁUGU

W trakcie wtorkowych notowań rentowności krajowego długu skarbowego doszło do mocnych, sięgających 10 pb, spadków rentowności na środku i długim końcu krzywej.

"We wtorek rentowności długu na globalnych rynkach idą w dół jako efekt ucieczki kapitału w stronę bezpiecznych instrumentów. Po tym jak notowania krajowych SPW wróciły do poziomów równowagi sprzed niespodziewanej obniżki stóp procentowych, spodziewam się jednak, że w najbliższym czasie może pojawić się presja na wzrost dochodowości. W efekcie rentowność krajowych papierów 10-letnich może stabilizować się w okolicy 1,45 proc., z szansą podejścia do 1,50 proc." - powiedział Białas.

Na rynkach bazowych dochodowość amerykańskich 10-letnich obligacji skarbowych wynosi 0,815 proc. (-6,9 pb), a niemieckich -0,333 proc. (-1,6 pb).

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane