Złoty odrobił część porannych strat

PAP
27-08-2001, 16:11

Godzina 15.35 (Reuters) - Złoty odrobił część strat do dolara, które poniósł w trakcie poniedziałkowych notowań i zyskał do euro. Dealerzy uważają, że wpływ na to ma prawdopodobna akceptacja założeń przyszłorocznego budżetu przez grupę ekspertów.

* Złotego wyceniano na 4,2490 do dolara, bez zmian wobec poniedziałkowego otwarcia i o 0,1 procent mniej niż na piątkowym zamknięciu.

* Złoty umocnił się do euro o 0,2 procent i był handlowany na poziomie 3,8650 wobec 3,8715 w trakcie porannych notowań.

* Witold Orłowski, kierujący zespołem ekspertów powołanych do oceny założeń Ministerstwa Finansów do przyszłorocznego budżetu powiedział, że nie należy spodziewać się po jego zespole "żadnych rewolucyjnych zmian" w stosunku do propozycji resortu finansów.

* Wcześniej propozycje te wywołały wśród części ministrów wyraźny sprzeciw.

* Rząd chce, aby deficyt w przyszłorocznym budżecie nie przekroczył poziomu 40 miliardów złotych, czyli około pięciu procent PKB. Ale resort finansów ostrzegł, że bez wprowadzenia oszczędności deficyt może wynieść ponad 11 procent PKB w przyszłym roku.

* Na ten rok niedobór w budżecie planowany jest na 3,9 procent PKB.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty odrobił część porannych strat