Złoty osłabia się lekko wobec dolara i euro

Internet Securities
opublikowano: 25-05-2006, 14:29

Spadek kursu EUR/USD, po nieudanej przedpołudniowej próbie powrotu powyżej poziomu 1,28 dolara, przekłada się na lekkie osłabienie złotego zarówno wobec euro, jak i dolara.

Spadek kursu EUR/USD, po nieudanej przedpołudniowej próbie powrotu powyżej poziomu 1,28 dolara, przekłada się na lekkie osłabienie złotego zarówno wobec euro, jak i dolara.

Obecnie kurs EUR/PLN testuje poziom 3,9502 zł, natomiast kurs USD/PLN 3,0930 zł. W stosunku do poziomów z wczoraj oznacza to odpowiednio spadek o 0,9 i 1 grosz. W stosunku do porannych poziomów (z godz. 9-tej) oznacza to natomiast wzrost o 1,9 i 1,8 grosza.

W tej fazie handlu, na notowania polskiej waluty nie ma wpływu fakt, że WIG20 po silnych porannych spadkach, odrobił większość strat. Jednakże zachowanie warszawskiej giełdy, obok zachowania eurodolara, może pozostawać jednym z czynników, który będzie determinował dalsze zmiany na EUR/PLN i USD/PLN.

(ISB/ WGI)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane