Złoty otworzył drogę do 3,2 wobec euro

Mikołaj Kusiakowski, DM TMS Brokers
opublikowano: 10-07-2008, 00:00

Sesja nie zaskoczyła przebiegiem. EUR/USD poruszał się w przedziale 1,5650-1,5740. Dolara osłabiały niepokojące wieści z Bliskiego Wschodu i pogłoski o sprzedaży udziałów Merrill Lynch w spółkach Blackrock i Bloomberg.

W kraju kolejne rekordy siły złotego. EUR/PLN minimum odnotował na 3,2610. USD/PLN zniżkował natomiast do 2,0740, a CHF/PLN do 2,0110. Pokonanie wsparcia na EUR/PLN 3,2500 otwiera drogę do kolejnego psychologicznego poziomu, zlokalizowanego 5 groszy niżej.

Trend na złotym odwrócić mogłyby wyraźne sygnały końca cyklu zacieśniania polityki monetarnej przez Radę Polityki Pieniężnej lub oznaki spowolnienia gospodarczego w Polsce. Istotnego osłabienia złotego względem dolara należy się spodziewać w momencie podwyżki kosztu pieniądza w USA. Jest to możliwe dopiero pod koniec bieżącego lub w przyszłym roku.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski, DM TMS Brokers

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu