Złoty po porannym umocnieniu pozostaje stabilny

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 24-02-2005, 17:39

Złoty po porannym umocnieniu pozostał stabilny. Wpływ na zachowanie złotego może mieć zlecenie przechodzące przez rynek, który czeka na wynik posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

Złoty po porannym umocnieniu pozostał stabilny. Wpływ na zachowanie złotego może mieć zlecenie przechodzące przez rynek, który czeka na wynik posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

"Złoty umocnił się od środy o 0,4-0,5 proc. Po porannym umocnieniu pozostał stabilny na tych poziomach. Wszystko wskazuje na to, że przez rynek przechodzi zlecenie, które ma taki wpływ na polską walutę" - powiedział PAP Paweł Gajewski z WestLb. Dodał, że rynek czeka na decyzję RPP, która zakończy posiedzenie w piątek. 

O 16.30 za euro płacono 3,9310 zł wobec 3,9450 zł w środę, za dolara płacono zaś 2,9780 zł względem 2,9920 zł w środę. Euro kosztowało 1,3203 USD.

W czwartek kurs euro poruszał się w przedziale 3,93-3,94 zł, punktem wsparcia dla europejskiej waluty jest 3,91 zł, zaś oporu 3,97 zł.

Równie wąski był przedział, w którym dolar poruszał się przez większą część czwartkowej sesji 2,97-2,98 zł. Punktem wsparcia dla amerykańskiej waluty jest 2,95 zł, a oporu 3,02 zł.

Na rynku papierów dłużnych ceny obligacji nieznacznie wzrosły.

"Wzrost cen obligacji utrzymuje się. Przyczyną czwartkowych wzrostów są rynki bazowe. W USA i Niemczech obligacje zdrożały, co było efektem danych z USA" - powiedział PAP Piotr Kołuda z Banku Millennium. Zdaniem Kołudy, wpływ na ceny obligacji ma także mocny złoty, zaś rynek czeka na decyzję RPP.

Departament Handlu USA podał w czwartek, że zamówienia na dobra trwałego użytku spadły w USA w styczniu o 0,9 proc. w ujęciu miesiąc do miesiąca. To pierwszy spadek od trzech miesięcy. Analitycy spodziewali się, że zamówienia nie zmienią się w styczniu.

Natomiast Departament Pracy USA podał, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych wzrosła w USA w ubiegłym tygodniu o 9 tys., czyli o 3,0 proc.i wyniosła 312 tys.

Ekonomiści z Wall Street spodziewali się, że liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych wyniesie 309 tys., wobec odnotowanych tydzień temu przed korektą 302 tys.

O 16.20 rentowność obligacji dwuletnich spadła o 4 pkt bazowe wobec środowego zamknięcia do 5,54 proc., pięcioletnich  o 5 pkt bazowych do 5,57 proc., a dziesięcioletnich wzrosła o 1 pkt bazowych do 5,60 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty po porannym umocnieniu pozostaje stabilny