Złoty powinien odrobić część strat z jesieni

Mikołaj Kusiakowski
15-10-2008, 00:00

Wraz z rosnącą giełdą w górę poszedł także złoty. Kurs euro po pokonaniu wsparcia w rejonie 3,49-3,50 dynamicznie zniżkował nawet do 3,42 zł. Dolar także słabł. Za amerykańską walutę płacono nawet 2,50 zł. Złotego wsparły lepsze nastroje na rynkach kapitałowych oraz nieco wyższe od prognoz inflacji CPI.

Według Dariusza Filara, członka RPP, inflacja bazowa we wrześniu raczej nie spadnie, co może nieco oddalać perspektywę obniżki stóp procentowych. Kluczowa dla przyszłych decyzji RPP będzie najnowsza projekcja inflacji, którą poznamy w październiku. Na razie z łagodzeniem polityki monetarnej trzeba jeszcze poczekać. Na korzyść złotego działała też informacja resortu finansów, że harmonogram przyjęcia euro jest gotowy. Rząd powinien go zaakceptować do końca miesiąca. Kolejne dobre sesje na giełdach powinny pomóc złotemu.

Mikołaj Kusiakowski

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mikołaj Kusiakowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty powinien odrobić część strat z jesieni