Złoty powinien się konsolidować

  • PAP
opublikowano: 14-10-2019, 17:16

W najbliższych dniach kurs EUR/PLN powinien się konsolidować w oczekiwaniu na doniesienia ws. umowy handlowej USA-Chiny - oceniają analitycy. Dodają, że wynik wyborów parlamentarnych pozostaje bez większego wpływu na notowania złotego. Rentowności SPW powinny lekko spadać.

"Wydaje się, że wynik wyborów pozostaje bez większego wpływu na notowania EUR/PLN. Kurs zniżkował od wyroku TSUE i wytraca teraz dynamikę spadku. W dalszym ciągu głównym czynnikiem pozostają rozmowy na linii USA-Chiny. Weekendowe informacje mówiły o +pierwszej fazie porozumienia+, jednak inwestorzy oceniają je bardziej jako ustne porozumienie, co chłodzi nastroje na rynkach. W oczekiwaniu na dalsze doniesienia EUR/PLN będzie się konsolidować" - powiedział PAP Biznes analityk DM BOŚ Konrad Ryczko.

"Ewentualny brak większości PiS w Senacie otwiera spekulacje co do wyborów prezydenckich, ale krótkoterminowo nie widać tutaj ryzyka, gdyż partia rządząca nadal będzie kontynuować swoją politykę" - dodał.

RYNEK DŁUGU

"Widzimy pole do spadku rentowności obligacji skarbowych po silniejszych wzrostach z ostatnich tygodni (choć na rynkach bazowych ten ruch był większy niż na rynku krajowym). W najbliższych dniach zakładam lekki trend spadkowy rentowności krajowych SPW, głównie na dłuższym końcu krzywej. W nieco dłuższym terminie, bo do końca miesiąca, rentowność 10-latek może spadać w kierunku 1,90 proc. W tym tygodniu publikacje lokalnych danych makroekonomicznych nie powinny istotnie wpłynąć na notowania" - powiedział PAP Biznes strateg rynku długu PKO BP Arkadiusz Trzciołek.

Na rynkach bazowych rentowność amerykańskich 10-latek wyniosła 1,734 proc., a niemieckich -0,456 proc.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy