Złoty prezent od Fedu

Cena złota zanotowała największą tygodniową zwyżkę od dwóch miesięcy

Cena złota zanotowała największą tygodniową zwyżkę od dwóch miesięcy, po tym jak Janet Yellen, szefowa Fedu, zasygnalizowała, że amerykańskie władze monetarne nie będą się spieszyć z podwyżką stóp procentowych. Inwestorzy znów rzucili się na królewski kruszec, a aktywa pasywnych funduszy, kupujących złoto, wzrosły w tydzień o ponad 700 mln USD — to największy skok od stycznia.

Złoto jest silniejsze słabością dolara, który po posiedzeniu Fedu zaliczył bolesną przecenę, co dla polskich inwestorów oznacza tyle, że posiadane przez nich złoto w złotych warte jest niemal dokładnie tyle samo, ile przed kilkoma dniami — kurs USD/PLN spadł od szczytu z 17 marca (3,90 zł) o 3,7 proc., a uncja złota podrożała w tym czasie o 3,4 proc.

Według Artura Passosa z Itau Unibanco Holding, który zwyciężał w dwóch ostatnich corocznych rankingach agencji Bloomberg na najtrafniejsze prognozy cen złota, nie zmienił negatywnej oceny perspektyw cen surowca, bo podkreśla, że nie ma żadnych sygnałów rosnącej inflacji, przed którą złoto jest naturalnym zabezpieczeniem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Złoty prezent od Fedu