Złoty rośnie, rynek czeka na wynik rozmów o TPSA

Zakłady Magnezytowe "Ropczyce" S.A.
opublikowano: 07-08-2001, 09:46

Godzina 9.21 (Reuters) - We wtorek rano złoty odbił się od niskich poziomów na jakich był notowany w poniedziałek. Te spadki były spowodowane rosnącymi nadziejami na obniżkę stóp procentowych oraz obawami o niższe wpływy z prywatyzacji.

Resort skarbu do dzisiaj czeka na ofertę France Telecom w sprawie zakupu pakietu akcji TPSA. Jeżeli umowa zostanie zawarta wówczas złoty może rosnąc, gdyż France Telecom będzie kupował złote aby sfinansować transakcję.

Dolara wyceniano na 4,2407 złotego wobec 4,2565 w poniedziałek wieczorem, a euro na 3,7164 wobec 3,7496 złotego.

Pieniądze z kolejnego etapu prywatyzacji TPSA są jedną z kluczowych części tegorocznego budżetu. W ubiegłym tygodniu francuski koncern zrezygnował z kosztownej opcji zakupu 10 procent TPSA, ale podtrzymał swoje zainteresowanie zwiększeniem udziału w jej akcjonariacie.

Kurs złotego spadł w poniedziałek za sprawą wypowiedzi członka Rady Polityki Pieniężnej (RPP) Dariusza Rosatiego, który powiedział że jeżeli inflacja spadnie w lipcu wówczas wzrosną szanse na obniżkę stóp procentowych.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Magnezytowe "Ropczyce" S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty rośnie, rynek czeka na wynik rozmów o TPSA