Złoty rozpoczął notowania niewielkim spadkiem

MITEX Spółka Akcyjna
05-07-2001, 09:50

Godzina 9.30 (Reuters) - Na początku czwartkowych notowań złoty osłabł o pół procenta do dolara i nieco wzmocnił się do wobec euro, po tym jak niemieccy inwestorzy sprzedawali polską walutę, uważają analitycy.

Jednak dealerzy sądzą, że złoty prawdopodobnie odrobi swoje straty i powróci w kierunku wolnego trendu wzrostowego, po zakończeniu realizacji zysków.

Złoty otworzył się na 4,0205 do dolara, woebc 4,000 w środę i na 3,3817 do euro, wobec 3,3875.

Dealerzy uważają, że niemieckie banki sprzedawały złotego późnym popołudniem w środę, po tym jak w ciągu ostatnich dni skupiły pewne ilości polskiej waluty.

Niemieccy inwestorzy w trakcie ostatnich tygodni w zasadzie ustalają trend na polskim rynku walutowym, ze względu na spodziewaną wypłatę 1,8 miliarda marek z funduszu odszkodowawczego dla robotników przymusowych III Reszy.

Głosowanie nad wotum nieufności wobec minister skarbu Aldony Kameli- Sowińskiej z Sejm przesunął z czwartku na piątek. Od tego głosowania może zależeć wiele spraw związanych z przyszłą prywatyzacją polskich firm, a tym samym wpływy do tegorocznego budżetu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MITEX Spółka Akcyjna

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Złoty rozpoczął notowania niewielkim spadkiem