Zloty traci tylko do dolara

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 11-03-2015, 16:40

W dniu dzisiejszym złotówka traci na wartości tylko względem dolara amerykańskiego, umacnia się natomiast do euro, funta szterlinga i franka szwajcarskiego.

USD/PLN

Notowania USD/PLN dotarły dziś w południe do poziomu maksimów z lutego 2009, czyli najwyższego poziomu od sześciu lat (3,9155). Opór ten został co prawda obroniony, ale próba cofnięcia i wygenerowania głębszej spadkowej korekty zakończyła się niepowodzeniem. Obecnie kurs tej pary ponownie ruszył w kierunku północnym i wszystko wskazuje na to, że jeszcze dziś podejmie kolejną próbę sforsowania wspomnianego oporu. Kolejnym celem dla notowań w takiej sytuacji jest poziom 3,98, który wyznacza równość obecnej fali w górę z czerwca 2014 z tą ukształtowaną od kwietnia 2011 do czerwca 2012.

 EURPLN

Z kolei notowania EUR/PLN wczoraj popołudniu i dziś w nocy obroniły linię trendu spadkowego poprowadzoną po szczytach z tego roku (ze stycznia, lutego i początku marca), stanowiącą poziom obrony dla scenariusza spadkowego w średnim terminie. Pozytywny test tego oporu skutkował silnym cofnięciem na przestrzeni ostatnich kilkunastu godzin i obecnie kurs zniósł już większość odbicia z drugiej połowy tego tygodnia. Pokonanie minimów z tegotygodnia (4,1140) będzie sygnałem kontynuacji ruchu w dół w perspektywie najbliższych tygodni, z kolejnym celem notowań w okolicy 4,09 (zeszłoroczny dołek z czerwca).

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy