Złoty umocnił się w czwartek po południu

Internet Securities
opublikowano: 06-07-2006, 18:22

Po decyzji ECB o pozostawieniu stóp na obecnym poziomie złoty umocnił się do 4,0350 jednak przed konferencja o 14.30 ponowni tracił. Chwilowy wzrost EURUSD po konferencji przełożył się głównie na spadek USDPLN.

Po decyzji ECB o pozostawieniu stóp na obecnym poziomie złoty umocnił się do 4,0350 jednak przed konferencja o 14.30 ponowni tracił. Chwilowy wzrost EURUSD po konferencji przełożył się głównie na spadek USDPLN.

Wypowiedz Tricheta spowodowała zamieszanie na rynku, gdyż komunikat był bardzo jastrzębi jak na decyzje po nie zmienieniu stóp, natomiast w trakcie pytań Trichet dał do zrozumienia, że tempo ewentualnych podwyżek się nie zmieni. Wnioskować można zatem, że ECB zamierza poczekać na dane makro za lipiec.

Negatywny dla euro wydźwięk komunikatu Europejskiego Banku Centralnego spowodował spadek kursu EURUSD do poziomu sprzed decyzji. EURPLN chwilowo wzrósł w okolice 4.0450, lecz na tym poziomie kolejny raz pojawił się opór i kurs ponownie spadł w okolice 4.03 w ślad za wzrostem EURUSD niedaleko maksimów zanotowanych po komunikacie ECB.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Złoty umocnił się w czwartek po południu