Złoty umocnił się w piątek rano, może się dalej wzmacniać

Internet Securities
opublikowano: 10-02-2006, 10:26

Złoty umocnił się w piątek rano zarówno do euro, jak i do dolara. Według analityków, może się dalej wzmacniać, głównie z powodu oczekiwań na kolejną obniżkę stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP).

Złoty umocnił się w piątek rano zarówno do euro, jak i do dolara. Według analityków, może się dalej wzmacniać, głównie z powodu oczekiwań na kolejną obniżkę stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP).

„Złoty znowu umocnił się dziś rano, po wczorajszym silnym wzmocnieniu” – powiedział Jacek Malinowski, analityk z TMS Brokers.

Według niego, przyczyną dzisiejszego umocnienia mogły być informacje z Ministerstwa Finansów, że z styczniu zanotowano 600 mln nadwyżki budżetowej.

Malinowski spodziewa się dalszego umocnienia złotego, być może nawet do 3,77 zł za euro.

„Złoty może się wzmacniać dalej, gdyż rynek oczekuje na sygnały dotyczące obniżki stóp przez RPP” – wyjaśnił.

W piątek około godziny 10:00 za euro płacono średnio 3,7830 zł, a za dolara 3,1600 zł, co oznaczało odchylenie od starego parytetu o 18,22%. W tym czasie euro/dolar był kwotowany po 1,1970.

Na otwarciu euro było warte 3,7890 zł, dolar 3,1670 zł, a odchylenie od parytetu wynosiło poniżej 18,2%. Za euro płacono wtedy 1,1977 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane