Złoty utorował drogę do dalszego umocnienia

Marek Wołos
opublikowano: 20-05-2009, 00:00

Szybkie i silne umocnienie złotego w ostatnich dwóch dniach to efekt powrotu optymizmu na rynki finansowe. Inwestorzy nadal nie mają ochoty do realizacji zysków na pozostałych rynkach finansowych. Rosnący kurs eurodolara wspiera dodatkowo popyt na złotego.

Ciekawa sytuacja prezentuje się również na parze USD/PLN. Kurs dolara 3,19 zł. Ważna bariera wsparcia zachęca do zakupów amerykańskiej waluty. Stąd umiarkowany popyt na USD/PLN ze strony importerów. Doszło do niewielkiego korekcyjnego odbicia kursu USD/PLN w okolice 3,24. Wcześniejszy spadek dolara, zwłaszcza wobec euro i funta, to wynik zaskakująco dobrych danych z Niemiec. Wskaźnik ZEW mierzący oczekiwania co do nastrojów wśród analityków i inwestorów instytucjonalnych wzrósł najwyżej od dwóch lat. Trend na rynku złotego powinien się utrzymać. Spadek euro poniżej 4,40 zł otwiera drogę do zniżki do 4,33 zł.

Marek Wołos

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wołos

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu