Złoty zyskał dzięki zwyżce EUR/USD

Joanna Pluta
opublikowano: 10-11-2009, 00:00

Wczorajsza sesja na rynku walutowym przyniosła zwyżkę eurodolara aż do oporu 1,50. Wybicie ponad 1,49 jest ostatecznym sygnałem zakończenia korekty spadkowej w notowaniach tej pary walutowej. Przez większość dnia kurs EUR/USD testował 1,5000, jednak do końca sesji europejskiej nie udało się jej trwale pokonać.

Impuls do zwyżki eurodolara dał wczoraj komunikat Międzynarodowego Funduszu Walutowego, zdaniem którego kurs EUR/USD, pomimo silnego wzrostu w ostatnich miesiącach (nie licząc niedawnej korekty), wciąż znajduje się poniżej średnioterminowego poziomu równowagi. Eurodolarowi pomogły również lepsze nastroje na światowych giełdach i ponad 1-procentowe wzrosty indeksów europejskich. Złoty podążał wczoraj za rosnącym eurodolarem. Kursy EUR/PLN i USD/PLN zniżkowały w kierunku wsparć na 4,20 i 2,80.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu