Zloty zyskuje do euro, traci do dolara i funta

Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.
opublikowano: 10-11-2015, 16:15

Złotówka umacnia się dziś względem europejskiej waluty, ale ponownie słabnie do dolara amerykańskiego oraz funta szterlinga. Ruchy te nie zmieniają jednak w istotnym stopniu sytuacji technicznej na parach złotówkowych.

USD/PLN

Notowania USD/PLN wczoraj popołudniu wróciły poniżej średnioterminowej linii trendu wzrostowego z genezą w połowie października (patrz wykres). Spadkowa korekta zatrzymała się w okolicy 23,6% zniesienia odbicia z tego miesiąca. Dzisiaj ponownie przewagę na tym rynku utrzymuje strona popytowa i kurs testuje od dołu wspomnianą linię trendu.

Notowania USD/PLN w piątek, po danych z rynku pracy wystrzeliły dynamicznie w górę, sprawiając, że kurs dotarł aż w okolice psychologicznej granicy 4,00; wcześniej pokonując tegoroczne maksima na poziomie 3,97. Tym samym z technicznego punktu widzenia odbicie z początku tego miesiąca jest nową średnioterminową falą, a nie jedynie ruchem korygującym spadki z końcówki października. Po zakończeniu obecnej lokalnej korekty średnioterminowe wzrosty powinny być kontynuowane. Poziom docelowy ruchu w górę przebiega dopiero w okolicy poziomu 4,10.

GBP/PLN

Złotówka słabnie dziś także względem funta szterlinga. Notowania pary GBP/PLN w zeszłym tygodniu pozytywnie przetestowały poziom 6,00 stanowiący nie tylko tegoroczne ekstrema, ale także wieloletnie maksima oraz psychologiczną granicę na tej parze. W piątek złotówka osłabiła się do funta szterlinga, ale kurs omawianej pary nie zdołał dotrzeć ponownie do poziomu 6,00. Dzisiaj obserwujemy kontynuację budowania konsolidacji poniżej tego ważnego, długoterminowego oporu. Z technicznego punktu widzenia stanowi to przynajmniej sygnał krótkoterminowej korekty ostatniej fali wzrostowej z połowy października, z minimalnym zasięgiem na poziomie 38,2% zniesienia tego ruchu (5,8766). Obecnie korekta ta zniosła jedynie 23,6% (poziom 5,93).

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Bojko-Leszczyńska, EFIX Dom Maklerski S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy