Czytasz dzięki

Zmiana dała nowe możliwości

ARTUR OSUCHOWSKI członek zarządu Ciechu; KOMENTARZ PARTNERA
opublikowano: 20-03-2017, 22:00

Historia Ciechu związana jest z warszawską giełdą już od przeszło 12 lat. W ostatnich kilku latach prowadzimy intensywne działania, które przekształcają Ciech w międzynarodową i profesjonalnie zarządzaną spółkę giełdową.

Artur Osuchowski, członek zarządu Ciechu
Zobacz więcej

Artur Osuchowski, członek zarządu Ciechu

Istotnym katalizatorem tych przemian była zmiana w akcjonariacie spółki, w wyniku której akcjonariuszem większościowym została spółka z Grupy Kulczyk Investments. Zmiana ta dała nam nowe możliwości i stworzyła szerokie perspektywy rozwoju, wprowadzania najlepszych praktyk zarządzania i skutecznej ekspansjizagranicznej. Obecnie kierunek rozwoju dla Ciechu jest jasno określony i realizowany. Podnosimy konkurencyjność, rozwijamy sprzedaż i wchodzimy na nowe rynki geograficzne, oferujemy coraz więcej produktów specjalistycznych oraz wzmacniamy działalność badawczo- -rozwojową (R&D;). Od kilku lat wprowadzamy także nowe standardy zarządzania organizacją oraz komunikacji z rynkiem. Dzisiaj Ciech to transparentna, otwarta i nowoczesna spółka prowadząca dialog z inwestorami zgodnie z najwyższymi standardami. W obliczu ogromnej liczby spółek notowanych na GPW właściwie budowane relacje z inwestorami pozwalają nam się skutecznie wyróżniać. Wpływają na postrzeganie Ciechu przez uczestników rynku, a w tym także na agencje ratingowe. Dzięki tym działaniom udało nam się m.in. poprawić rating finansowy Grupy Ciech i istotnie obniżyć koszty finansowania. W ostatnim czasie wprowadziliśmy wiele zmian na naszej stronie internetowej, wprowadziliśmy nowe i atrakcyjne formy materiałów informacyjnych oraz przygotowaliśmy zupełnie nowe sprawozdanie zarządu z działalności. Przede wszystkim jednak stawiamy na indywidualny kontakt z inwestorami instytucjonalnymi i indywidualnymi. W ostatnim roku były to spotkania w kraju, roadshows i konferencje zagraniczne. W 2016 r. zdecydowaliśmy się na wprowadzenie akcji Ciechu do notowań na giełdzie papierów wartościowych we Frankfurcie. Obecnie jesteśmy jedyną polską spółką, której akcje notowane są jednocześnie na warszawskim i frankfurckim parkiecie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARTUR OSUCHOWSKI członek zarządu Ciechu; KOMENTARZ PARTNERA

Polecane