Zmiana na stanowisku CFO Starbucksa

ARŻ, Reuters
opublikowano: 07-01-2021, 15:57

Międzynarodowa sieć kawiarni poinformowała w czwartek, że jej dyrektor finansowy Patrick Grismer przejdzie na emeryturę w przyszłym miesiącu. Stanowisko CFO obejmie Rachel Ruggeri, pisze Reuters.

Starbucks
Starbucks
Engin Akyurt/Pixabay

Przechodzący na emeryturę CFO Patrick Grismer pozostanie w firmie do maja jako doradca zarządu. Jego następczyni, Rachel Ruggeri, dotychczas była wiceprezesem ds. finansów odpowiedzialną za rynki obu Ameryk. W Starbucksie pracuje od 16 lat.

Sieć kawiarni potwierdziła także swoje wstępne prognozy finansowe. W pierwszym kwartale fiskalnym przewiduje skorygowane zyski w wysokości od 50 do 55 centów na akcję. W całym roku podatkowym Starbucks spodziewa się zarobić od 2,70 do 2,90 USD na akcję przy przychodach w wysokości od 28 do 29 mld USD.

Akcje Starbucksa, którego wartość rynkową ocenia się na 122 mld, były stabilne w obrocie przedrynkowym. W ciągu ostatniego roku wzrosły o ok. 18 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane