Zmiana na szczycie w polskim Innogy

Po 13 latach Filip Thon przeniesie się do Niemiec, a stery Innogy Polska, warszawskiego dostawcy prądu, przejmie Andrzej Modzelewski.

Do zmiany dojdzie dopiero 1 kwietnia, ale ogłoszono ją już w czwartek. Filip Thon, który prezesem Innogy Polska jest od 2008 r., a ponadto pełni w ramach grupy wysokie funkcje w regionie Europy Centralnej, przeniesie się do Niemiec. Obejmie stanowisko prezesa spółki E.ON Energie Deutschland (Innogy należy do grupy E. ON.), czyli przejmie stery na największym rynku grupy.

Na stanowisku prezesa Innogy Polska zastąpi go Andrzej Modzelewski, który dołączył do firmy w 2018 r., na stanowisko członka zarządu.

„Był odpowiedzialny za strategię i rozwój spółki, wdrażanie nowych produktów, a także za koordynację obszarów związanych z infrastrukturą sieciową oraz sprzedażą energii i gazu w Europie Środkowo-Wschodniej” – czytamy w komunikacie Innogy.

Wcześniej przez kilka lat zasiadał w zarządach EDF Polska, a następnie PGE Energia Ciepła (po przejęciu francuskiego EDF przez polską PGE), gdzie odpowiadał m.in. za inwestycje w sektorze elektrociepłowniczym oraz rozwój usług okołoenergetycznych.

Z EDF przez PGE do Innogy.
Z EDF przez PGE do Innogy.
Nowym prezesem Innogy Polska będzie od kwietnia Andrzej Modzelewski, w przeszłości związany przez wiele lat z francuskim EDF, przejętym w 2017 r. przez polską PGE. Z Innogy związał się zawodowo w 2018 r.
materiały prasowe

Zmiana na szczycie następuje w momencie dużych zmian w Innogy Polska.

- Jesteśmy coraz bliżej pełnej integracji ze strukturami grupy E.ON, ale także w istotnym czasie fundamentalnych zmian na rynku energii – mówi, cytowany w komunikacie, Andrzej Modzelewski.

O tym, jakie wyzwania czekają Innogy, pisaliśmy we wrześniu. Filip Thon zapowiadał wówczas rebranding, nowe usługi i decyzje w sprawie nierentownego carsharingu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane