Zmiana warty w Generali

GN
opublikowano: 10-09-2010, 08:36

Najpierw odszedł wiceprezes, teraz czas na prezesa. Nowy ma wysokie noty u właściciela, a to się przyda.

Andrzej Jarczyk odchodzi z Generali. Po tym, jak w listopadzie wygaśnie kadencja, zastąpi go Artur Olech. Nie będzie musiał się wdrażać, bo z Generali związany jest od zawsze. To on odpowiadał za uzyskanie licencji, a następnie za fuzję z Zurichem, a ostatnio w randze wiceprezesa odpowiadał za ubezpieczenia na życie.
- Jest gwarantem ciągłości i niezachwianego dalszego rozwoju Generali na polskim rynku - mówi Klara Starkova, przewodnicząca rady nadzorczej Generali w Polsce.
Andrzej Jarczyk przyszedł do Generali z PZU pod koniec 2007 r. Za jego czasów grupa rosła szybciej niż rynek i znacząco przesunęła się w rankingu największych towarzystw. Dlaczego w takim razie prezes odchodzi? Oficjalnie z powodów osobistych, prawdopodobnie odnajdzie się w innej instytucji finansowej. Kilka miesięcy wcześniej do Avivy odszedł Michał Gomowski, który odpowiadał za spółkę majątkową. Dlaczego posady w Generali są takie gorące? Na rynku huczy od plotek, że współpraca między polskimi menedżerami a zwierzchnikami z Czech jest daleka od ideału. Jeszcze kilka lat temu Polska podlegała włoskiej centrali. W 2007 r. Generali weszło w mariaż z czeskim miliarderem Petrem Kellnerem i środkowoeuropejska część weszła do holdingu, w którym prym wiodą Czesi. Nie zawsze wspierali inicjatywy polskich menedżerów. To właśnie czescy właściciele zdecydowali, że Generali w Polsce nie weszło na rynek ubezpieczeń medycznych, do czego przymierzało się przez lata.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GN

Polecane